Seo

Sitenizin ve markanızın;

bilinirliğinin artması, ziyaretçi sayınızın çoğalması gibi sizi zirveye taşıyacak çalışmalardan oluşan arama motoru optimizasyonu (SEO) işlemi sitenizin bulunduğu sektör tabanlı analizler sonucu ve rakip-hedef planlamalarıyla yürüttüğümüz ve yükselişinizi izlemekten mutluluk duyduğumuz bir aşamadır.

İşlek bir cadde üzerinde iş yeri açmanız gibi, arama motoru optimizasyonu da aynı durumun internet mecrasındaki dijital bir sürümüdür. Doğru içerik planlaması, doğru zamanlama, web sitenizin arama motoru optimizasyonuna uygun kodlanması ve ziyaretçiye istediğinin en ideal şekilde sağlanması gibi kriterlerle gerçekleştirilen çalışma neticesinde sizi istediğiniz noktaya taşıyoruz.

Sizi ziyaretçilerinize doğru tanıtabilmek için sektör analizinden önce sizi ve markanızı analiz edip tanıyoruz, daha sonra potansiyelinizi açığa çıkarıp uçuşa geçmek için kolları sıvıyoruz.

SEO ÇALIŞMA SÜRECİ

1 – Hedefleri Belirleme

Arama motoru optimizasyonu çalışması yaparken ilk önce müşterinin neyi hedeflediğini iyi anlamak gerekir. Sitede bir ürün ya da hizmet bulunuyor olabilir. Bu ürün/hizmet için nasıl bir çalışma gerektiğini ve müşterinin siteden beklentilerini belirleriz. Böylece en başta hedefler belirlenerek müşteri ile seo ajansı arasındaki çalışma amacı ortaya konmuş olur. Biz de aynı bunun yaparak müşterimiz ile görüşmeler yaparak hedefleri doğru şekilde belirliyoruz.

2 – Rakipleri İnceleme

Arama motorunda rakipler vardır ve her rakip 1.sıraya gelmek için çabalar. Bu çabalama esnasında her rakip çeşitli seo teknikleri kullanır. Böylece rakiplerin kullandıkları tekniklerden iyi kullanılanlar sayesinde 1.sıraya gelebilir. Biz de seo çalışması yapmadan önce rakipleri inceleyerek ne tür seo uyguladıklarını görüyoruz. Böylece rakiplerin önüne geçerek 1.sıraya yükselmek için iyi bir planlama yapıyoruz. Rakiplerin sayfa yapısı, içerikleri, kullandıkları yazılımlar gibi tüm detaylar ile birlikte backlinklerini de inceliyoruz. Rakiplerin tüm seo yapısı ortaya konarak ilerlemek için daha iyi bir seo planı yapıyoruz.

3 – Anahtar Kelime (Keyword) Analizi

Kullanıcılar hizmet, ürün ya da bilgiye ulaşmak için Google’da arama yaparlar. Yapılan bu aramalarda kullandıkları kelimeler ve cümleleri Google ve bazı keyword araçları bize gösteriyor. Bu sayede Google’da arama yapan kişilerin bir ürün ya da hizmeti hangi kelimeleri kullanarak aradıklarını açıkça görebiliyoruz. Alışıla gelmiş aramaların dışında uzun anahtar kelime olarak da bilinen aramalar da vardır. Tüm bunları dikkate alarak siteye girilecek her görsel ve metnin detaylarını belirlemiş oluyoruz.

4 – Üretim ve Düzenleme

Seonun en can alıcı yeri burasıdır. Seo uzmanı yaptığı doğru ve kaliteli seo planı ile çalışmayı yürütmeye başlar. Site içinde bulunana sayfaların güncellenmesi, gereken sayfaların açılması, görsellerin düzenlenmesi, site link yapısının düzenlenmesi ve düğer tüm seo detaylarının yapılmasına başlanır. En uzun süren madde budur. Yapılacak olan çalışmaya göre aylar bile sürebilir. İyi bir sonuç almak ve kalıcı olmak için en kaliteli olmak gerekir. Bu yüzden de en iyisini yapmak zorundayız.

5 – Takip, Ölçüm ve Güncelleme

Yapılan seo çalışmasının en eğlenceli kısmı takip etmek ve gerekli güncellemeleri yapmaktır. Google sitelere şans vermeyi sever. Biz de bu şansı iyi değerlendirmek ve üst sıralarda hep var olmak için bu zor yoldan emin adımlar ile geçmeliyiz.

Hemen Ara